KIA SOUL i SOUL T-GDI

20.09.2016

kia-soul-suv-pack

Kia ujawniła szczegóły dotyczące faceliftingu kompaktowego SUV-a o nazwie Soul, którego oferta wzbogaci się o najmocniejszą kiedykolwiek oferowaną odmianę napędzaną silnikiem 1.6 T-GDI o mocy aż 204 KM.

Soul nie tylko zmienił się z wyglądu na zewnątrz i wewnątrz, ale od teraz będzie oferował również najnowsze systemy z dziedziny bezpieczeństwa i multimedialne. Soul po faceliftingu i Soul 1.6 T-GDI będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale 2017 roku. Auto zostanie zaprezentowane podczas zbliżającego się Paris Motor Show (Mondial de l'Automobile).

kia-soul-sx-trim rear-bumper

Soul jakiego nie było – z turbodoładowanym silnikiem 1.6 T-GDI o mocy aż 204 KM

Do tej pory turbodoładowana jednostka napędowa o pojemności 1,6 l z bezpośrednim wtryskiem benzyny była oferowana do modeli spod znaku GT – cee’da i pro_cee’da. Soul z tym silnikiem będzie najmocniejszym, którego Kia kiedykolwiek oferowała. Kompaktowy SUV napędzany 204-konnym silnikiem przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 200 km/h. Emisja CO2 Kia Soul w tej wersji silnikowej wynosi 156 g/km, a średnie zużycia paliwa – 6,9 l/100 km.

Stylistyczne i technologiczne zmiany w Kia Soul

Aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność kompaktowego SUV-a wśród nabywców, w ramach faceliftingu zmieniono w nim wiele detali.

Do najbardziej widocznych zmian należą nowy kształt przedniego i tylnego zderzaka, którym dodano chromowaną listwę, opcjonalne reflektory ksenonowe ze światłami LED do jazdy dziennej, wlot powietrza w kształcie tygrysiego nosa wzorowany na najnowszych modelach marki Kia. Z tyłu uwagę zwracają na nowo zaprojektowane światła, które są lepiej widoczne dla nadjeżdżających samochodów. Do odnowionego Soula Kia oferuje trzy nowe metalizowane lakiery (błękitny, brązowy i pomarańczowy) kontrastujące z dachem w kolorze białym oraz z bocznymi lusterkami w kolorze niebieskim lub brązowym. Do wyboru są również nowe, 10-ramienne, 16- lub 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów.

Wnętrze Soula po faceliftingu wyróżnia się nowymi wzorami tapicerki, która może być jedno- lub dwukolorowa (czarna, czarno-szara, czarno-brązowa). Wystrój wnętrza został wzbogacony o elementy w kolorze metalicznym lub czarnym, lakierowane na wysoki połysk. Ponadto, do wyboru jest opcjonalna tapicerka z dodatkiem elementów w kolorze pomarańczowym –  pomarańczowo-szara, z szarymi szwami i pomarańczowymi pasemkami w kabinie.

 

 

 

 
 
 

banner bottom 1